Aktualności

Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej

Adwokat Joanna Ogrodowicz w terminach 16-18 kwietnia 2021 r. i 23-25 kwietnia 2021 r. uczestniczyła w szkoleniu "Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej" organizowanej przez Center of American Studies. 

Możliwość uzyskania teleporady lub porady on-line

W dobie pandemii koronawirusa Kancelaria oferuje także pomoc prawną w formie teleporad lub porad on-line. Porada udzielana jest po telefonicznym ustaleniu dogodnego dla Państwa terminu i dokonaniu przedpłaty na konto Kancelarii. Koszt teleporady lub porady on-line to 150 złotych.

Studia doktoranckie

Wykonywanie zawodu adwokata wiąże się z koniecznością stałego uzupełniania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji. W tym celu adwokat Joanna Ogrodowicz do 2019 r. była uczestnikiem studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie studiów zaliczyła wszystkie przedmioty wymagane planem studiów niestacjonarnych trzeciego stopnia (doktoranckich).

Mediacje

Mecenas Joanna Ogrodowicz w listopadzie 2017 r. ukończyła szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę Do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29 października 2007 r.

Kancelaria oferuje prowadzenie mediacji zarówno na podstawie umowy cywilno-prawnej zawartej pomiędzy stronami a Kancelarią, jak i na podstawie klauzuli mediacyjnej zawartej w umowie czy też skierowania przez sąd.

Mediacja pozwala na wspólne z pomocą mediatora wypracowanie rozwiązania sporu przez strony, przede wszystkim szybciej i niejednokrotnie taniej niż w sądzie, nadto w mediacji nie ma przegranych. Wszczęcie mediacji przerywa bieg przedawnienia a zawarta w sprawach cywilnych ugoda po zatwierdzeniu jej przez sąd ma moc ugody sądowej i po nadaniu jej klauzuli wykonalności stanowi tytuł wykonawczy.

Postawowe zasady jakie obowiązują w mediacji to:

- dobrowolność,

- poufność,

- bezstronność i neutralność osoby mediatora,

- mediator winien być akceptowany przez strony.

Katalog spraw w jakich może być prowadzona mediacja jest bardzo szeroki.

Koszty przeprowadzenia postępowania mediacyjnego przez adwokat Joannę Ogrodowicz ustalane są indywidualnie.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]