Mediacje

Mecenas Joanna Ogrodowicz w listopadzie 2017 r. ukończyła szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę Do Spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29 października 2007 r.

Kancelaria oferuje prowadzenie mediacji zarówno na podstawie umowy cywilno-prawnej zawartej pomiędzy stronami a Kancelarią, jak i na podstawie klauzuli mediacyjnej zawartej w umowie czy też skierowania przez sąd.

Mediacja pozwala na wspólne z pomocą mediatora wypracowanie rozwiązania sporu przez strony, przede wszystkim szybciej i niejednokrotnie taniej niż w sądzie, nadto w mediacji nie ma przegranych. Wszczęcie mediacji przerywa bieg przedawnienia a zawarta w sprawach cywilnych ugoda po zatwierdzeniu jej przez sąd ma moc ugody sądowej i po nadaniu jej klauzuli wykonalności stanowi tytuł wykonawczy.

Postawowe zasady jakie obowiązują w mediacji to:

- dobrowolność,

- poufność,

- bezstronność i neutralność osoby mediatora,

- mediator winien być akceptowany przez strony.

Katalog spraw w jakich może być prowadzona mediacja jest bardzo szeroki.

Koszty przeprowadzenia postępowania mediacyjnego przez adwokat Joannę Ogrodowicz ustalane są indywidualnie.Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]